اخبار اتاق مشترک

تجارت صرف، نه!

تجارت صرف، نه!

در ادامه این همایش سید حسین سلیمی، نایب رییس اتاق مشترک ایران و افغانستان، نیز در سخنانی به تشریح وضعیت سرمایه گذاری در افغانستان پرداخت و گفت: حدود 2 تا 3 سال است که افغانستان در سرمایه گذاری رشد چشمگیری داشته و در پروژه های بزرگ همکاری دارد. امکان سرمایه گذاری در افغانستان زیاد است اما ما تاکنون در چین و روسیه سرمایه گذاری می کردیم. سلیمی تاکید کرد: سرمایه گذاری مشترک پایدار است اما تجارت صرف نه.

رئیس انجمن سرمایه گذاری داخلی و خارجی اتاق ایران گفت: فعالان اقتصادی افغان در سال جاری طرح های سرمایه گذاری خود در ایران را در مقایسه با سال گذشته به 3 برابر افزایش داده و مجوز اجرای طرح های بزرگ در ایران را دریافت کرده اند. سلیمی فعالان اقتصادی افغانستان تاکنون 600 میلیون دلار مجوز سرمایه گذاری دریافت کرده اند.

وی افزود: فرق افغان ها با دیگر کشورها این است که ابتدا کار را آغاز می کنند، سپس سرمایه ها را وارد می کنند. بنابراین همه مجوزهای سرمایه گذاری صادر شده برای فعالان افغان، عملیاتی خواهد شد.

وی گفت: بعضی از طرح های فعالان افغان در مشارکت با فعالان ایرانی است و برخی دیگر اجرای طرح هایی مانند هتل و مهمانسراست که بیشتر در مشهد مقدس انجام می شود.

نایب رییس اتاق مشترک ایران و افغانستان گفت: سرمایه گذاری مشترک بهترین نوع سرمایه گذاری برای همکاری های درازمدت به ویژه در کار با افغان هاست. سرمایه گذاری ایرانی ها در معادن و کشاورزی افغانستان می تواند منافع مستقیم را برای ایران داشته باشد که اگر تعجیل نکنیم، دیگر کشورها از ما برای حضور در طرح های افغانستان، سبقت می گیرند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

تبلیغات

آمار سایت

254
کاربران
59
مطالب
6
وب لینک ها
279176
بازدیدکنندگان
It is replica watches uk not easy, and I replica watches expect to watch worn on the clothes on swiss replica watches men can accept not much, much is rolex replica some fashionable women wear such love.