رویداد های اقتصادی و بازرگانی جهان

آخرین وضعیت مذاکرات گازی ایران و ترکیه

آخرین وضعیت مذاکرات گازی ایران و ترکیه

همزمان با فعال‌شدن دور جدید داوری گازی ایران و ترکیه در لاهه، مذاکرات برای رسیدن به راه‌حلی جدید ادامه دارد و دوطرف در این میان پیش‌شرط‌هایی را مطرح ساخته‌اند.
به گزارش همشهری، ترکیه سال 2012به‌دلیل آنچه کم‌فروشی و گرانفروشی گاز می‌نامد از ایران به یک دادگاه داوری بین‌المللی شکایت کرده است. در همین حال مقامات ترکیه که مطمئن به صدور رأی این دادگاه به نفع خود هستند و معتقدند از این طریق 2میلیارد دلار خسارت از ایران می‌گیرند، شرط بایگانی کردن شکایت خود را افزایش دوبرابری واردات گاز از ایران با تخفیف بالا اعلام کرده‌اند.
این شرط یا پیشنهاد البته از سوی مقامات وزارت نفت ایران با احتیاط برخورد شده است. در تازه‌ترین اظهارنظر وزیر نفت ایران بدون اشاره به شرط ترک‌ها برای گرفتن تخفیف در قیمت گاز ایران اعلام کرد که پس از انجام بررسی‌های کارشناسی، تهران رسما پیشنهاد نهایی خود را درخصوص قیمت صادرات گاز به ترکیه اعلام خواهد کرد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

تبلیغات

آمار سایت

254
کاربران
59
مطالب
6
وب لینک ها
279182
بازدیدکنندگان
It is replica watches uk not easy, and I replica watches expect to watch worn on the clothes on swiss replica watches men can accept not much, much is rolex replica some fashionable women wear such love.