اخبار افغانستان

انتقاد تاجران و تولید کنندگان قالی از دولت افغانستان

انتقاد تاجران قالين از حكومت

تاجران قالین با انتقاد از بی توجهی حکومت می گویند که بيش از 90 درصد قالين افغانستان به خاطر شست‌و‌شو به خارج از كشور انتقال داده مي‌شود و این مساله مانع رشد صنعت قالین در کشور شده است.
در همین حال، مسوولان در وزارت كار و امور اجتماعي با همكاري موسسه "حركت" با انجام یک نظر سنجی به این نتایج دست یافتندكه 98 درصد قالين كشور به خاطر شست و شو به خارج انتقال داده شده و اين امر شدید ترین صدمه را به اقتصاد كشور وارد كرده است.
اما مقام‌ها در وزارت تجارت و صنايع ضمن پذيرفتن اين موضوع مي‌گويند که راهکاری را براي رشد صنعت قالين در كشور روي دست گرفته اند كه با تطبيق آن مشكلات تولید قالین در کشور حل خواهد شد.
گفتني ا‌ست، صنعت قالين در افغانستان شهرت جهانی دارد اما به دلیل بی‌توجهی حکومت و نبود امکانات لازم برای تولید و پروسس قالین در داخل کشور، اکنون قالین‌های تولیدی کشور با "نشان" تجارتی کشورهای همسایه به جهان صادر می‌گردد.اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

تبلیغات

آمار سایت

254
کاربران
59
مطالب
6
وب لینک ها
273961
بازدیدکنندگان
It is replica watches uk not easy, and I replica watches expect to watch worn on the clothes on swiss replica watches men can accept not much, much is rolex replica some fashionable women wear such love.