از آنجا که برقراری ارتباط با تجار بزرگ و معتبر افغانستان، شناسایی و شناخت کافی از آنها مستلزم وقت، هزینه و تجربه است، تدوین، چاپ و توزیع دایرکتوری توانمندی های صادراتی ایران کمک بزرگی خواهد بود تا در هر کجا که می توان تجار افغان را یافت، معرفی تولیدکنندگان ایرانی انجام پذیرد… از جمله نمایشگاه ها، اتاق های بازرگانی، صنایع و معادن و سرمایه گذاری ، دفاتر رایزنان بازرگانی، اتحادیه ها و اصناف و بازارهای عمده فروشان و نشست های تجاری.

دومین دایرکتوری توانمندی های صادراتی ایران به مقصد افغانستان که سال گذشته چاپ شده بود در بازه ای یکساله و به صورت هدفمند توزیع گردید و این توزیع تا چاپ نسخه سوم و آپدیت اطلاعات شرکت ها ادامه خواهد داشت. گزارش کامل این توزیع قابل رائه خواهد بود و اخبار آن نیز در هر مرحله به اختصار درج خواهد شد.

گزارش مختصری از توزیع این کتاب در هرات به شرح زیر به اطلاع مخاطبین می رسد:

تاجران لوازم برقی، عمده فروشان سنگ، کارخانجات نوشیدنی، و پخش مواد غذایی هرات از جمله مواردی بودند که در چندین مرحله کتاب به آنها ارائه و در خصوص توانایی صادرات شرکت های حاضر در این بانک اطلاعاتی صحبت هایی صورت گرفت. علاوه بر این نهادهایی که مرکز رفت و آمد تجار هستند مکانهای مهم و قابل توجهی جهت توزیع و ارائه این دایرکتوری هستند…

۱۰۰ جلد از این کتاب در اختیار اتاق صنایع و معادن هرات جهت ارائه به تجار و فعالان اقتصادی و صنعتگرانی که در این اتاق رفت و آمد داشته و عضو هستند قرار گرفت.

تعداد ۱۰۰ عدد کتاب دایرکتوری در اختیار اتاق مشترک ایران افغانستان شعبه هرات قرار گرفت تا در میان اعضا و در جلساتی که در میان تجار برگزار می شود ارائه و استفاده گردد.

تعداد ۲۰۰ عدد کتاب دایرکتوری در اختیار اتاق تجارت و سرمایه گذاری هرات قرار گرفت. ازآنجا که رفت و آمد و مراودات تجاری عموما در این اتاق صورت می پذیرد و جلسات تجاری بسیاری برگزار می گردد مکان مناسبی جهت ارائه این بانک اطلاعاتی خواهد بود.

تعداد ۲۰۰ عدد کتاب دایرکتوری در اختیار رایزن اقتصادی ایران در کنسولگری ایران در هرات قرار گرفت تا با توجه به ارتباطات تجاری این نهاد، تولیدکنندگان ایران به تجار افغان معرفی گردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *